Search

[PL] Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Tegoroczna edycja Targów Vintage i Retro Kogel Mogel już w tym tygodniu.
Jedną z atrakcji, jakie przygotowałyśmy dla Was jest sesja zdjęciowa w stylu Halloween z wielokrotnie publikowaną miedzynarodowo, polską fotografką : Jeanne Darco.

Wiele z Was zadaje mi pytania, jak przygotować się do sesji? Czego unikać? Co robić?
Poniżej zebrałam dla Was garść porad, które na pewno będą przydatne.
Oczywiście lista ta nie wyczerpuje tematu, jeśli ciągle nasuwają się Wam jakieś pytania, piszcie! :)

Zatem, zaczynajmy.

Na pierwszy ogień:
Czego unikać?

1. Brak snu– pamiętaj, że niewyspanie może być widoczne nawet do 2 dni, więc staraj się zadbać o sen minimum 3 dni przed planowaną sesją.
2. Eksperymentów– nie eksperymentuj z kosmetykami, nowym fryzjerem lub makijażem permanentnym zaraz przed sesją, a szczególnie wieczór przed. Musisz czuć się komfortowo przed obiektywem, a ciężko o to z podrażnioną skórą lub źle dobraną fryzurą.
3. Jedzenie/napoje, które powoduje wzdęcia- minimum na dzień przed sesją zrezygnuj z wszelkich produktów, które mogą powodować wzdęcia, m.in. chleb, rośliny strączkowe, napoje gazowane.
4. Depilacja tego samego dnia– unikaj jej, szczególnie w lecie, kiedy jesteśmy jeszcze bardziej narażone na podrażnienia. Wszelkie zabiegi planuj odpowiednio wcześnie.
5. Makijaż– jeśli nie jesteś profesjonalną makijażystką a na sesji też takiej nie będzie, nie ponownie: eksperymentuj. Użyj technik i produktów, z jakimi umiesz pracować. To samo tyczy się fryzury.
6. Alkohol– unikaj go jak ognia przynajmniej na 2 dni przed sesją, a już zupełnie w dniu zdjęć. Jeśli bardzo się denerwujesz lepszym rozwiązaniem jest kubek melisy ;)

Co robić?

1. Rozciąganie– mam tutaj na myśli zarówno ciało jak i mięśnie twarzy, które w Pin-Upie są kluczowe. Pamiętam słowa jednego z fotografów, z którym pracowałam: “Nikt nie jest w stanie użyć photoshopa, żeby wkleić do zdjęcia emocje”.
Pomimo powszechnie panującego przekonania, że sesje zdjęciowe, to bułka z masłem, nasze ciała pracują w ich trakcie bardzo intensywnie. Utrzymywanie pozycji, szczególnie w stylistyce Pin-Up, może być bardzo wymagające. Pamiętaj o tym, żeby zadbać o rozgrzanie się i rozciągnięcie zaraz przed sesją. Twoje ciało podziękuje Ci za to następnego dnia.
2. Woda– minimum na dzień przed sesją staraj się pić jak najwięcej niegazowanej wody. Nawilżona skóra jest gwarantem, że zdjęcia portretowe będą idealne ;)
3. Pielęgnacja skóry– na dzień przed sesją zrób wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, które nawilżają skórę oraz peeling. Pamiętaj o używaniu kosmetyków, które już sprawdziłaś i nie wywołują u Ciebie nieporządanych alergii/reakcji skórnych.
4. Paznokcie– dłonie są równie ważne, co nasza twarz. Zadbaj o nie. Czerwony lakier do paznokci, to klasyka, która sprawdzi się na każdej sesji Pin-Up.
5. Ćwicz pozy– internet pełen jest zdjęć w stylu Pin-Up, ustaw przed sobą lustro i ćwicz pozy i mimikę. Pamietaj, żeby opierać się na prawdziwych fotografiach, nie grafikach. Grafiki często przekłamują rzeczywistość i pozy na nich widoczne są nieosiągalne dla naszych ciał ;)
6. Skontaktuj się z fotografem– dobry kontakt z fotografem jest ważny nie tylko w trakcie zdjęć, ale także przed nimi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania, chcesz omówić przebieg sesji, konktaktuj się z fotografem.

Jeśli zastosujesz się do tych podstawowych trików, to sesja na pewno będzie łatwiejsza :)
A co robić w dniu sesji? Najważniejsze jest: zaufanie do fotografa. Słuchaj porad i stosuj się do nich, oni widzą nas w obiektywie i będą starać się, żebyśmy wyglądały jak najlepiej!

Życzę Wam udanej zabawy i fantastycznych zdjęć!

Buziaki,

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments